6-LATKI „JAGÓDKI” DBAJĄ O ZDROWIE

Dzieci z naszego przedszkola poznają zasady zdrowego odżywiania, poznają witaminy znajdujące się w warzywach i owocach, uczą się zasad higieny i dbania o własne zdrowie. Nauczycielki wyrabiają u dzieci prawidłowe nawyki prozdrowotne oraz propagują zdrowy styl życia. Przedszkolaki mają także możliwość rozwijania się w sztuce kulinarnej. Nasze” Jagódki” przyniosły swoje ulubione owoce oraz warzywa. Z warzyw powstały rożne, śmieszne cudaki które przede wszystkim cieszyły wzrok dzieci jak przyczyniły się do rozwijania sprawności manualnych rąk. Z kiwi, bananów, pomarańczy, jabłek, gruszek, przygotowały sałatkę owocową. Zajęcia tego typu mają na celu zachęcić dzieci do spożywania warzyw i owoców oraz wspólnego rodzinnego gotowania.
Dziękujemy bardzo rodzicom za przyniesienie owoców.

Beata Wolska