Ach, co to był za bal!!!

Ach, co to był za bal!!!

Jak przystało na okres karnawałowy, w naszej grupie jak i w całym przedszkolu odbył się bal. Motywem przewodnim była podróż do krainy bajek. Dzieci przebrane w piękne stroje karnawałowe odwiedziły Królewnę Śnieżkę i siedmiu krasnoludków, Brzydkie Kaczątko i Czerwonego Kapturka. Do każdej bajki jechaliśmy zaczarowanym pociągiem w rytm piosenki „Jedzie pociąg z daleka”. Wspólnie bawiliśmy się tańcząc między innymi do utworów:  „Kaczuchy”, „My jesteśmy krasnoludki” , „Wyginam śmiało ciało”, „Dwóm tańczyć się zachciało” i wiele, wiele innych. Nie zabrakło zabaw w parach, np. taniec z balonami. W przerwie czekał na dzieci słodki poczęstunek – galaretka z bitą śmietaną. Każde dziecko na zakończenie balu otrzymało słodki prezent i balonik. Zabawa była udana!

Ewa Banaszek

Krystyna Foksowicz