„ANDRZEJKI” W GRUPACH MŁODSZYCH

„ANDRZEJKI” W GRUPACH MŁODSZYCH

“Hokus –pokus, czary – mary. Co nas czeka, nie do wiary! Czas zabawę zacząć już – dzisiaj jest dzień wróżb.”
Dnia 30 listopada 2020r., tymi słowami zaczęły się wróżby andrzejkowe w grupach młodszych. Celem spotkania było: poznanie ludowych zwyczajów i obrzędów związanych ze świętem andrzejkowym; integracja dzieci oraz uwrażliwienie na piękno tradycji i jej podtrzymywanie.
Wróżki wróżyły dzieciom z gwiazd – „Kim będą w przyszłości?” oraz z kolorowych wstążek – „Przestrogi na przyszłość”. Z wielkim zainteresowaniem dzieci uczestniczyły w takich wróżbach jak: „Andrzejkowa wróżba z owocami”, “Smerfowa wróżba”, „Serca z imionami mojej dziewczyny lub chłopca”.
Wróżby były przeplatane zabawami i tańcami przy piosenkach: “Domisiowe czarowanie”, “Czarownica z księzyca”, “Czary-mary”, co sprawiło wiele radości. Bardzo ciekawe okazały się zagadki Czarodziejki, na które dzieci oczywiście znały odpowiedzi. Był to miło i przyjemnie spędzony czas.

Jpeg

Jpeg

Opracowała:
Agnieszka Żuk