Andrzejki w grupie Słoneczka

W dniu 30.11.2021r. w grupie Słoneczka odbyły się Andrzejkowe wróżby – zabawy z wykorzystaniem różnych rekwizytów i muzyki. Tradycja andrzejkowa to zabawa połączona ze wspólnymi wróżbami dziewcząt i chłopców. Dzieci poznały ludowe zwyczaje związane ze świętem andrzejkowym. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach w różne wróżby i w zabawach przy muzyce. Wykonały kolorowanki „Lanie wosku”, „Wyścig butów”.

mgr Zofia Polityło

Opis zdjęcia.
Dzieci siedzą w kole na dywanie . Przy stoliku siedzi nauczycielka i stoi dziewczynka, która trzyma jeden z czerwonych pojemników. W tle widać andrzejkową dekorację.

Opis zdjęcia.
Dzieci z nauczycielką siedzą na dywanie dookoła ułożonych żółtych gwiazdek z ukrytymi obrazkami, przedstawiającymi zawody. W środku znajduje się plastikowa butelka.

Opis zdjęcia.
Dwóch chłopców siedzi na dywanie . Nauczycielka trzyma czerwone serce z kartonu i wskazuje wypisane imię stojącemu obok chłopcu. W tle widać andrzejkową dekorację.

Opis zdjęcia.
Dzieci z nauczycielką znajdują się w sali przedszkolnej. Na podłodze stoją ciapcie dziewczynek ustawione w szeregu. W tle andrzejkowa dekoracja.