ANDRZEJKOWE WRÓŻBY

Andrzejki od bardzo dawna są tradycyjnym czasem wróżb i czarów. W środę, 30 listopada, dzieci z grupy „Smerfy” próbowały się dowiedzieć czegoś o swojej przyszłości.
Symbole Andrzejek, tj. nastrojowa muzyka, zapalone lampiony i dekoracje oraz pani Wróżka wprowadziły wszystkich w świat magii. Dzieci losowały karteczki z których dowiedziały się kim będą w przyszłości. Kręciły kołem, aby wybrać imię przyszłej sympatii oraz aby dowiedzieć się, co ich czeka w najbliższym czasie. Największym zainteresowaniem cieszyła się wróżba z butami, czyli „Która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż ?”. Wszystkim wróżbom towarzyszyły czarodziejskie zaklęcia oraz atmosfera pełna magii.


Grupa dzieci siedzi obok stolika ze świecącymi lampionami.


Buty ustawione w szeregu przed drzwiami.

Opracowanie:
Barbara Szewczyk