WERNISAŻ EKOLOGICZNY

Zakończeniem projektu była organizacja wernisażu ekologicznego. Podczas realizacji projektu „Działaj z imPETem” dzieci poznały zasady segregacji i recyklingu odpadów oraz nabyły wiedzę w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami w praktyce . Wernisaż ekologiczny miał na celu nie tylko edukację ekologiczną z zakresu prawidłowej segregacji odpadów ale również promowanie proekologicznych postaw i ochrony środowiska oraz pomoc

„NOC MUZEÓW”

16 maja 2026 roku dzieci z grupy „Maki” uczestniczyły w „NOCY MUZEÓW 2026”. Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku przygotowało szereg działań wystawienniczych, edukacyjnych, plastycznych i kulturalnych. Dzieci chętnie oglądały pokaz dawnych strojów i uzbrojenie rycerzy. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko doświadczalno – edukacyjne pt. „Między światłem, a skrzydłem, czyli czego owady nie mówią

„POCZYTAJ MI MAMO, POCZYTAJ MI TATO”

Po feriach zimowych wznowiliśmy akcję „Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato”. Jako pierwsza, 17 marca , przybyła do nas mama Mikołaja z książeczkami z serii „Samochodzik Franek” min. „Pociągi” i „Skarb piratów”. 18 marca odwiedziła nas mama Amandy , która zaczęła dzieciom czytać książkę „Martynka”. Codziennie po obiedzie śledzimy dalsze przygody bohaterki. Wielką radość sprawiły

DZIEŃ BEZ ŚMIECENIA

11 maja 2026 roku z okazji Dnia Bez Śmiecenia przeprowadziliśmy akcję sprzątania terenu wokół przedszkola. Dzieci w rękawiczkach ochronnych segregowały butelki PET, puszki po napojach i butelki szklane w osobne worki. Sprawdziliśmy też, czy plastikowe butelki nie należy oddać do sklepu lub wrzucić do specjalnych automatów.

ZAJĘCIE OTWARTE DLA RODZICÓW

14 maja 2026 roku w grupie „Maki” odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców. Najpierw rodzice obserwowali zachowanie swojego dziecka na tle grupy rówieśniczej oraz podziwiali postępy poczynione przez każde z nich. Później przysłuchiwali się wypowiedziom dzieci na temat przygotowań do imprez urodzinowych. W tym dniu obchodziliśmy również „3 urodziny grupy”. Wszyscy składali „Makom”najserdeczniejsze życzenia. Był

Warsztaty ogrodnicze dla przedszkolaków

8 maja 2026 roku dzieci z dwóch grup pięcioletnich – „Kotki” oraz „Maki” – uczestniczyły w warsztatach ogrodniczych, zorganizowanych w naszym przedszkolu. Zajęcia stanowiły część działań związanych z tworzeniem przedszkolnego ogródka edukacyjno – sensorycznego. Zajęcia zostały przeprowadzone pod kierunkiem pani Katarzyny Tymińskiej – nauczyciela przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobryszycach –

SPOTKANIE Z MALARZEM

11 maja w naszej grupie gościliśmy malarza – dziadka Wiktorii. Malarz na początku opowiadał dzieciom o malarstwie i zaprezentował wybrane albumy znanych malarzy. Pokazał też swoje malowidła. Następnie zapoznał dzieci z przyniesionymi rekwizytami i narzędziami do malowania. Później namalował dla dzieci kolorowego kwiatka. Na koniec wręczył dzieciom namalowane przez siebie „Maki”. Tosia, w imieniu dzieci,

WYGRANA W KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM

W piątek 8 maja 2026 roku w Publicznym Przedszkolu nr 6 odbyło się rozstrzygnięcie IV edycji Międzyprzedszkolnego Konkursu Fotograficznego „Radomsko w oczach dziecka” pod hasłem „Owady – Mali mieszkańcy Radomska”. Konkurs promował fotografowanie jako aktywną formę spędzania czasu z rodzicami oraz rozwinął zainteresowania własnym regionem. Nasze przedszkole reprezentowali: Anna Vasylkovska z grupy 6-latki oraz Igor

EKSPERYMENTY Z ODPADAMI

W kwietniu wykonaliśmy eksperyment ekologiczny. Do każdej z doniczek włożyliśmy po jednym rodzaju odpadów i zakopaliśmy je w ziemi. Doniczki postawiliśmy na parapecie. Każdego dnia przez tydzień sprawdzaliśmy, jak wyglądają odpady. Po obejrzeniu zakopywaliśmy je z powrotem. Obserwowaliśmy co zmieniało się w ich wyglądzie lub zapachu? Który z odpadów zaczął się rozkładać, a które nie?

EKOLOGICZNY POKAZ MODY

22 kwietnia 2026 roku, z okazji Dnia Ziemi zorganizowałyśmy ekologiczny pokaz mody. Dzieci drewnianym łyżkom poprzyklejały wełniane włosy oraz oczy, namalowały buzie. Ubrały je w ekologiczne stroje, które stworzyły z różnych odpadów. Na koniec urządziły „Ekologiczny pokaz mody”.

NIEMIŁA NIESPODZIANKA

W kwietniu organizatorzy projektu przygotowali dla dzieci nowe słuchowisko z przygodami imPETowej ekipy! Tym razem ekipa stawiła czoło śmieciom pozostawionym na polanie w lesie. Bohaterowie opowiadania zwrócili uwagę, że dbanie o środowisko i prawidłowa segregacja odpadów to bardzo ważne zadanie dla wszystkich.

WIOSNA W „MAKACH”

W marcu wraz z nadejściem wiosny, dzieci z naszej grupy bardzo chętnie włączyły się w tworzenie przyrodniczego kącika zieleni w sali oraz w wiosenne prace plastyczne. Każde dziecko założyło hodowlę fasoli w woreczku strunowym i na bieżąco zaznacza obserwację w swoim kalendarzu. Dzieci samodzielnie napełniały doniczki ziemią i wysiewały nasionka warzyw. W kwietniu dzieci pomagały

ZWIEDZANIE WYSTAWY W MUZEUM

21 kwietnia 2026 roku dzieci z grupy 5-latki „B” Maki udały się do Muzeum Regionalnego w Radomsku na zwiedzanie wystawy „Najpiękniejsze owady świata”. Dzieci z bliska podziwiały kolekcję owadów egzotycznych z najodleglejszych zakątków ziemi, którą zgromadził i przekazał do muzeum kolekcjoner – Jan Bieńkowski. Na koniec obejrzały film edukacyjny o życiu chrabąszczy i motyli. W

WIOSNA NA WSI

Trzeci tydzień kwietnia poświęcony był życiu na wsi. Dzieci poznały pracę rolnika na polu i codzienną opiekę nad zwierzętami hodowlanymi w wiejskiej zagrodzie. Wykonały sylwety zwierząt i naśladowały sposób poruszania się i wydawane przez nie odgłosy. Samodzielnie stworzyły makiety pt. „Na farmie”. Wszyscy chętnie bawili się sylwetami umieszczonymi na rolce po papierze toaletowym, wykonanymi przez

CZYTAMY DZIECIOM KSIĄŻECZKI PRZYNIESIONE Z DOMU

17.02.2026 w pierwszy wtorek po feriach zimowych wznowiliśmy akcję czytania książek przyniesionych przez dzieci z domu. Nikoś Bilecki jako pierwszy przyniósł książeczkę „Mądre bajki o przyjaźni”, Zosia „Kot w butach” a Alex „Żółw i zając”. 24.02.2026 roku czwórka dzieci przyniosła swoje ulubione książeczki. „Zaczarowane baśnie braci Grimm” – Ala, „Król Lew” – Tosia , „Namiot

WIELKANOC W „MAKACH”

Kwiecień rozpoczął się od przygotowań do Świąt Wielkanocnych. Najpierw dzieci zrobiły generalne porządki na sali i w swoich szufladach indywidualnych. Później samodzielnie zrobiły wielkanocne ozdoby na okna. Jako prezent świąteczny dla rodziców wykonały kolorowe zajączki. Chętnie ozdabiały styropianowe jajka farbami i kolorowymi cekinami, robiły kurczątka i inne ozdoby. Wspólnie wykonały wielkanocny koszyk z pisankami. W

AUTOKAR DLA PRZYJACIÓŁ

W ramach realizacji projektu „Działaj z imPETem” , w marcu mieliśmy za zdanie wykonać „Autokar dla przyjaciół”. Pan Kartonik marzył o podróżach na które chciał zabrać wszystkich swoich przyjaciół. Stąd takie zadanie dla dzieci. Do wykonania pojazdu użyliśmy kartonów po sokach lub mleku i okleiliśmy je kolorowym papierem. Na nakrętce od kartonu przykleiliśmy czarne koło

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU

27 marca obchodziliśmy w naszej grupie Międzynarodowy Dzień Teatru. Dzieci poznały pojęcia związane z teatrem, takie jak scena, kurtyna, garderoba, aktor i rekwizyt. Następnie samodzielnie wykonały kukiełki swoich ulubionych bohaterów. A potem odgrywały scenki jak w prawdziwym teatrze. Zabawa w teatr była doskonałą okazją do rozwijania wyobraźni i empatii oraz umiejętności komunikowania się.

WARSZTATY WIELKANOCNE

26 marca odbyły się w naszej grupie Warsztaty Wielkanocne z rodzicami. Spotkanie rozpoczęło się od występu dzieci. Rano dzieci pokolorowały farbami styropianowe jajka. Na warsztatach dzieci wraz z rodzicami ozdabiały je kolorowymi cekinami. Później uczestnicy warsztatów wykonywali piękne ozdoby wielkanocne z materiałów przyniesionych przez siebie z domu. Wykonane ozdoby zostały przekazane na zbliżający się „Kiermasz

WARSZTATY W MUZEUM

23 marca 2026 roku dzieci z grupy „Maki”  wzięły udział w warsztatach robienia palm wielkanocnych organizowanych przez Muzeum Regionalne w Radomsku. Celem zajęć było przybliżenie dzieciom tradycji Świąt Wielkanocnych, doskonalenie umiejętności współpracy w grupie oraz  rozbudzenie wyobraźni.   Dzieci poznały tradycje robienia palmy, jej wygląd i symbolikę. Następnie z wielkim zapałem i z pomocą pań

„WIOSNA, ACH TO TY” – WYSTAWA W BIBLIOTECE

Dzieci z grupy „Maki” już nie mogły się doczekać na przyjście wiosny. Wypatrywały jej na spacerach i wycieczkach. Swoje spostrzeżenia i obserwacje przeniosły na kartki papieru, malując farbami i ozdabiając prace mazakami. Te niezwykłe prace oglądać można na wystawie w MBP Filia nr 2 w Radomsku. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do zwiedzenia wystawy pt.

POWITANIE WIOSNY W STARSZAKACH

20 marca 2026 roku grupa „Maki” witała wiosnę. Do wspólnego czekania na przybycie wiosny zaprosiła wszystkie dzieci i panie, samodzielnie przygotowując zaproszenia w postaci kolorowych motylków. Już dużo wcześniej dzieci uczyły się piosenek o wiośnie, recytowały wierszyki i odgrywały wyznaczone role. Do występu dzieci wraz z rodzicami przygotowały kolorowe stroje. Wreszcie wiosna przybyła i bawiła

DZIEŃ RECYKLINGU

18 marca 2026 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Recyklingu. Recykling to proces przetwarzania odpadów na nowe produkty, zamiast pozostawiania ich na składowiskach lub spalania. W tym dniu zastanawialiśmy się nad naszymi codziennymi nawykami i  zmianami które przyczynią się do ochrony naszej planety. Zwróciliśmy uwagę, że dzięki recyklingowi możemy oszczędzić zasoby naturalne, chronić środowisko i stworzyć lepsze warunki