„BABCIA JADWIGA I WNUCZEK LESZEK ZWANY CZARNYM” – SESJA CZYTANIA U BIEDRONEK

„BABCIA JADWIGA I WNUCZEK LESZEK ZWANY CZARNYM” – SESJA CZYTANIA U BIEDRONEK

15 kwietnia w grupie Biedronek odbyła się kolejna sesja czytania przez rodziców. Tym razem dzieci wysłuchały kolejnej bajki o Radomsku „Babcia Jadwiga i wnuczek Leszek zwany Czarnym” autorstwa Grażyny Serafin czytanej i pięknie skomentowanej przez mamę Olusia – panią Barbarę Groszan. Dzięki tej bajce dzieci dowiedziały się o historii powstania naszego miasta 750 lat temu dzięki księciu Leszkowi Czarnemu. Bajka przybliżyła też dzieciom postać świętej Jadwigi – patronki Radomska – oraz barwy miasta i jego herb. Po wysłuchaniu bajki, dzieci wspólnie z mamą Olusia i nauczycielem oglądały ilustracje zabytków i znanych dzieciom miejsc swego miasta oraz słuchały o cechach charakterystycznych i wydarzeniach związanych z miastem.

Barbara Kabzińska