„BAJKA O MISIU TADEUSZKU, KTÓRY URATOWAŁ TELEWIZJĘ”

„BAJKA O MISIU TADEUSZKU, KTÓRY URATOWAŁ TELEWIZJĘ”

W dniu 2 lutego 2017 roku, zorganizowana została w naszym przedszkolu kolejna sesja czytania. Tym razem zaproszonym gościem był pan Daniel Łuszczyn – dyrektor NTL Radomsko, który przeczytał dzieciom „Bajka o Misiu Tadeuszku, który uratował telewizję”. Autorem bajki jest Krzysztof Ziemiec, dziennikarz telewizyjny TVP. Bajka napisana została dla trójki jego dzieci i włączona w zbiór „Bajki o miłości”.
Po wysłuchaniu bajki dzieci miały możliwość zdobycia informacji na temat zasad działania telewizji, jego roli społecznej oraz pracy dziennikarzy telewizyjnych, radiowych i prasowych. Dowiedziały się jakiego sprzętu potrzebuje dziennikarz, jak nazywają się pomieszczenia w telewizji oraz jakie cechy powinny charakteryzować człowieka telewizji. Według gościa najważniejszą cechą jest ciekawość świata. Na pytanie do dzieci, kto chciałby zostać dziennikarzem, chętnych było bardzo dużo. Spotkanie zorganizowano w związku z realizowanymi w placówce zadaniami koncepcji pracy przedszkola:
1. Ojczyzna- polszczyzna – budzenie zainteresowania książką
2. Nie jestem sam – planowy proces wychowawczy oparty na wartościach
3. Z techniką na ty

Organizatorem spotkania była Barbara Kabzińska dzięki uprzejmości pani Anny Góreckiej – mamy Adasia.
Dzieci w podziękowaniu za spotkanie obdarowały naszego gościa własnoręcznie wykonanymi rysunkami.

Barbara Kabzińska