„BAJKOWE EKO-WYMYŚLANKI”

„BAJKOWE EKO-WYMYŚLANKI”

 

 

 

PP nr 6 im. Marii Konopnickiej w Radomsku zaprosiło wszystkie przedszkola do udziału w zabawie ekologicznej pt. „Bajkowe Eko-wymyślanki”. Konkurs skierowany był do dzieci wraz z rodzicami. Celem zabawy było:
– wyrabianie właściwego stosunku do ochrony środowiska, poprzez kształcenie nawyków ekologicznych
– rozwijanie zainteresowań przyrodniczych i proekologicznych
– poznawanie zagrożeń dla środowiska przyrodniczego, wynikających z niszczycielskiej działalności ludzi
– rozwijanie wyobraźni dziecka i twórczego myślenia
Zabawa polegała na wymyśleniu i napisaniu krótkiej bajki lub opowiadania o tematyce ekologicznej. Najciekawsze bajki zostaną wydane w formie książki pt. „BAJKOWE EKO-WYMYŚLANKI PRZEDSZKOLAKÓW”.

DSCN6251       DSCN6252       DSCN6253

DSCN6254       DSCN6255       DSCN6256

                                                                                  DSCN6259
W naszej placówce na konkurs wpłynęły pracę dzieci wraz z rodzicami z grupy Biedronek oraz Słoneczek: „Przyroda” Wiktorii Ch., „Pan Eko” Oliwii P., „Grześ i Jeż” Adama G., „Bajka o magicznym koszu” Magdaleny G., „Elementarz ekologii” Alicji A., „Niezwykła przygoda Borysa i Yogiego” Macieja K., „Ekobaja” Nicoli i Oliwii S.
Wykonane prace zachwyciły komisję nie tylko treścią literacką, ale także formą plastyczną i twórczą wyobraźnią autorów. Trzy wybrane prace wyłonione zostały do udziału w kolejnym etapie konkursu w PP nr 6.
Wszystkie stworzone prace służyć będą w naszym przedszkolu do promowania postawy proekologicznej dzieci.
Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w działalność przedszkola.

Barbara Kabzińska
30.11.2014 r.