Bezpieczne ferie

W trosce o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia, których celem była edukacja dzieci jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe. Przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną ,, Bezpieczne ferie”, dzięki której dowiedziały się o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas wypoczynku zimowego. Dzieci utrwaliły sobie zasady poruszania się po drodze,  usłyszały przestrogi mające na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z zabaw w miejscach niedozwolonych, takich jak zamarznięte zbiorniki wodne. Na koniec wykonały sztuczny śnieg, utrwaliły znajomość numerów alarmowych i zasad udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolaki bardzo aktywnie i z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach.

Wszystkim dzieciom życzymy, aby ferie zimowe upłynęły zdrowo i bezpiecznie

Przedszkolaki oglądają prezentacje o bezpiecznych feriach

Dzieci siedzą na dywanie i zapoznają się z najważniejszymi nr alarmowymi

Przedszkolaki siedzą na dywanie I ogladaja prezentacje multimedialna Dzieci siedzą przy stoliku i wsypują do miski mąkę ziemnaczaną Dzieci siedzą przy stoliku i mieszają mąkę ziemniaczana z wodą Z mąki ziemniaczane i wody powstał sztuczny śnieg. Dzieci ze sztucznego śniegu lepią bałwanki