BIAŁY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU  W GRUPACH STARSZYCH

BIAŁY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU W GRUPACH STARSZYCH

W piątek 8.02.2019r. przedszkolaki ze starszych grup spotkały się w holu przedszkola na wspólne zabawy o tematyce zimowej. Najważniejszym celem tej integracji było wdrażanie dzieci do zachowania bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych.

Dzieci brały udział w zabawach ruchowych przy rymowankach i piosenkach o zimie. Bawiły się w „Sprytne bałwanki” z papierowymi sylwetami, zabawę „Leżący bałwanek” czy jazdę figurową na lodzie, improwizując taniec przy muzyce, gdy część dzieci stojąc i trzymając się za ręce tworzyła sztuczne lodowisko.

Pięcio- i sześciolatki obejrzały też w Internecie, przy pomocy sprzętu komputerowego, filmową bajkę „Bolek i Lolek, olimpiada zimowa”, poznając bliżej zimowe dyscypliny sportowe.

Przedszkolaki z wszystkich grup: Jeżyków, Muminków, Misiów, Kotków i Słoneczek świetnie znają rodzaje zabaw zimowych i doskonale wiedzą, jak postępować, by zachować bezpieczeństwo w czasie jazdy na nartach, sankach, łyżwach, zabawy śnieżkami, lepienia bałwana oraz gdzie bezpiecznie się bawić.

Na zakończenie odjechały do sal ”Pociągi z bałwankami”.

 

mgr Zofia Polityło, mgr Anna Soboń