„BIEDRONKI” W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

„BIEDRONKI” W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

                                                                                                                                                                                                                   W dniu 07. 06. 2016 r .grupa Biedronek udała się do biblioteki szkolnej w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 1 na zaproszenie p. Elżbiety Duda-Fajkowskiej. Na dzieci czekała niespodzianka przygotowana przez uczniów klasy III, którzy to przedstawili nam legendę „ Toruńskie Pierniki”. Bajka zachwyciła wszystkich, a poczęstunek piernikami był przerywnikiem do następnego punktu spotkania. Dzieci miały możliwość wyboru, spośród kilku pozycji Kubusia Puchatka, książeczki do przeczytania przez p. Elę. Wybrana została książeczka „Niechciany humorek”, która została przedstawiona dzieciom w prawdziwie aktorskim stylu. Po wysłuchaniu treści dzieci szukały sposobu na pozbycie się niechcianego złego humorku i okazało się, iż jednym z nich jest dobra książka, która może być najlepszym przyjacielem każdego człowieka. Na koniec dzieci kolejny raz zwiedziły bibliotekę i oglądały czasopisma dla dzieci.

DSC06481         DSC06485

DSC06493         DSC06496

Spotkanie było szczególnie ważne w kontekście jednego z punktów tegorocznej koncepcji pracy przedszkola „Rozwijanie kompetencji czytelniczych dziecka”. Dziękujemy pani Elżbiecie-Duda Fajkowskiej za organizację spotkania.

Barbara Kabzińska

Elżbieta Minecka