„BIEDRONKI” W MUZEUM – WYSTAWA FOTOGRAFII „RADOMSKO W CZASIE PRZEŁOMU”

„BIEDRONKI” W MUZEUM – WYSTAWA FOTOGRAFII „RADOMSKO W CZASIE PRZEŁOMU”

W ramach obchodów 750 lecia lokacji miasta Radomska grupa Biedronek udała się w dniu 20. 05. 2016 r. do Muzeum Regionalnego na wystawę fotografii „ Radomsko w czasie przełomu – fotografie z lat 1986 – 1993” aut. Jacka Kaszyńskiego. Dzieci oglądając fotografie słuchały opowieści o dawnych czasach snutych przez p. Kamila Rutkowskiego. Poznały nie tylko starą zabudowę miasta , ale także warunki życia, zwyczaje z tamtych lat. Następnie dzieci oglądały wszystkie ekspozycje stałe naszego muzeum. Dowiedziały się także , że kiedyś budynek muzeum pełnił w mieście rolę ratusza.

DSC06063         DSC06068

DSC06076         DSC06113

Dla Biedronek była to już kolejna wizyta w muzeum radomszczańskim. Owocem tych spotkań ma być udział dzieci w konkursie plastycznym „ Moja przygoda w muzeum” – do którego zostaliśmy zaproszeni. Biedronkowa przygoda w muzeum była dla dzieci niezwykle ciekawym przeżyciem.

Barbara Kabzińska