„BIEDRONKI” W STADNINIE KONI W MALUTKICH

„BIEDRONKI” W STADNINIE KONI W MALUTKICH

 

 

 

 

 

W sobotę 4 października 2014 roku dzieci z grupy 4 – latki A „Biedronki” wraz z rodzicami odbyły wycieczkę integracyjną do Malutkich. Podczas wspólnego spotkania przyglądały się jeździe konnej pod okiem instruktorów, oglądały stajnie i boksy dla koni. Słuchając opowieści instruktora na temat warunków życia, hodowli koni, poznały nazwy ich maści, oglądały konie na wybiegu mogąc je także pogłaskać, poczuć ich bliskość, dostrzec piękno. Inną atrakcją było mini-ZOO, którego mieszkańcami są m.in. dzikie świnie, kozy, lamy.

 

Dzieci przyglądały się z zaciekawieniem także jeżdżącym quadom i gokartom oraz grały wspólnie między sobą bądź z rodzicami w cymbergaja.

 

        DSC_0051                DSC_0364

 

Oglądając dawne dorożki, dyliżanse, maszyny rolnicze mogły przenieść się myślami w dawny świat techniki

 

        DSC_0201                DSC_0214
Niezapomniane będzie dla wszystkich wspólne biesiadowanie przy ognisku i samodzielne pieczenie kiełbasek. Wycieczka była dla wszystkich czasem radości i integracji, dopisała nam nawet przepiękna pogoda. Wspólne pamiątkowe zdjęcia zrobione w różnych miejscach Resortu będą najmilszą pamiątką tego wspólnego jesiennego wyjazdu „Biedronek” z rodzicami.
Barbara Kabzińska