„BO DZIECI KOCHAJĄ ZABAWY POMYSŁEM”

„BO DZIECI KOCHAJĄ ZABAWY POMYSŁEM”

 

 

Dzieci z grup młodszych, zachęcone przez swoje panie, przyniosły do przedszkola tekturowe pudełka o różnej wielkości, które posłużyły do zorganizowania wielu ciekawych zabaw konstrukcyjnych, manipulacyjnych, rytmiczno- ruchowych a także dydaktycznych. Zabawy te miały charakter kształcący, zaspokajały naturalną ciekawość świata i potrzebę ruchu, ćwiczyły sprawność, poczucie rytmu, pobudzały wyobraźnię dzieci oraz rozbudzały ich kreatywność.

 

       20150311_105323        20150311_110047
Po cyklu zabaw w salach, przedszkolaki wzięły udział w międzygrupowych konkurencjach sportowych, rytmicznych i konstrukcyjnych przy użyciu zgromadzonych pudełek. Na zakończenie wspólnych zabaw dzieci skonstruowały rakiety. Następnie nauczycielki zaprosiły wszystkich uczestników zabawy do udziału w kosmicznej podróży.
„… Cieszą się starsi, cieszą się dzieci:
– Nasza rakieta w Kosmos poleci! … ”
Udział w tych zabawach sprawił dzieciom wiele radości i frajdy.

Katarzyna Zasada
Beata Wolska