BO PRZEDSZKOLE UCZY, BAWI NAS …

BO PRZEDSZKOLE UCZY, BAWI NAS …

 

 

 

Zabawa jest szczególnym rodzajem aktywności dziecka, która w rozmaitych formach przewija się przez jego życie. W świadomości dzieci pojęcia „gra”, „zabawa”, „konkurs” kojarzą się z przyjemnym spędzeniem czasu.  Są one dla nich formą rozrywki. Takie właśnie zabawy  uprzyjemniły im ostatnie dni pobytu w przedszkolu.

DSC06972       DSC06976

DSC06980       DSC06990

27 czerwca dla dzieci z grup młodszych i starszych nauczycielki zorganizowały na powietrzu zabawy ruchowe z elementami współzawodnictwa. Poprzez wyznaczone zadania przedszkolaki doskonaliły sprawność fizyczną, umiejętność liczenia, rozpoznawania figur geometrycznych, kształciły orientację przestrzenną a przede wszystkim wdrażały do umiejętności współdziałania z drugą osobą.

 

Mirosława Tomczuk

Katarzyna Zasada