„BÓG SIĘ RODZI …”

BÓG SIĘ RODZI … – pod takim hasłem odbyły się w tym roku Jasełka w wykonaniu dzieci z grupy 6-latków „B’ – „Smerfy”.
Już w listopadzie zaczęły się przygotowania do tego niezwykłego dnia. Rodzice tworzyli dekoracje i odpowiednie do roli stroje. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem uczyły się swoich ról i układów tanecznych. Własnoręcznie przygotowywały prezenty.


Reniferki naklejone na pomalowane na biało drewienka w kształcie bombki.

Aż w końcu nadszedł dzień, w którym mogły przedstawić w pięknych strojach i wyjątkowej scenografii historię narodzin Dzieciątka Jezus, oprawioną kolędami, pastorałkami i tańcem.


Tańczące dziewczynki z lampionami w przebraniu Aniołków.


Dzieci w przebraniu Jezusa i Maryi na tle stojących Aniołków.


Dzieci w strojach: Jezus, Maryja, Królowie , Pastuszkowie, Aniołki, Diabełki i Strażak.

Szczególne życzenia, bo napisane od serca, składały panie przygotowujące dzieci do występów: Marzanna Adamek, Barbara Szewczyk, Joanna Ligęza, Renata Dybka, Katarzyna Stefańczyk , Elżbieta Zając.


Panie składają świąteczne życzenia

Pani dyrektor – Anna Soboń – z łezką w oku dziękowała Aniołkom, Diabełkom, Pastuszkom, Królom, Józefowi i Maryi za wzruszający występ.
Gościliśmy w naszym przedszkolu: panią Annę Sztuk – z Wydziału Edukacji , panią Anetę Kowalczyk i panią Wiolettę Kowalczyk – Cieciurę przedstawicieli z Rady Rodziców. Panie podziękowały dzieciom za jasełkowy występ i życzyły wszystkim spokojnych i wesołych świąt Bożego Narodzenia.

Dzieci z grup młodszych oglądały występ w środę (14. 12. 2022), a z grup starszych – w czwartek (15.12.2022).

Po występach i życzeniach każda grupa udała się do swojej sali na uroczysty obiad. Przy świątecznie udekorowanych stołach bardzo smakowały pierogi z serem robione przez nasze panie (najsłodsze były te lepione przez panią dyrektor).


Stół przygotowany do świątecznego obiadu.

Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, kolędy, świąteczne stroiki i dekoracje, prezenty oraz wzajemne życzenia, pozwoliły wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Opracowanie:
Marzanna Adamek
Barbara Szewczyk