Certyfikat „Kubusiowi Przyjaciele Natury”

Nasze przedszkole otrzymało certyfikat potwierdzający przyznanie tytułu „Kubusiowych Przyjaciół Natury”.

Certyfikat "Kubusiowi Przyjaciele Natury"

 

Na początku roku szkolnego 2023/2024 nasze przedszkole zgłosiło się do udziału w programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.  Zadaniem naszym było realizowanie określonych działań ekologicznych.

Plakat informujący o udziale placówki w projekcie "Kubusiowi Przyjaciele Natury"

Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to największy ogólnopolski program edukacyjny o tematyce ekologicznej dla przedszkoli oraz od 2019 roku również dla  szkół podstawowych, organizowany przez markę Kubuś, w którym co roku bierze udział ponad 9 tys. przedszkoli i 5 tys. szkół podstawowych z całej Polski. Akcja objęła swoim zasięgiem już ponad 9 milionów dzieci.

Celem programu jest zachęcanie najmłodszych do dbania o środowisko naturalne, uczenie szacunku dla przyrody, ale także kształcenie dobrych nawyków w zakresie odżywiania oraz aktywnego spędzania czasu i ruchu.

Dzięki programowi edukacyjnemu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” nauczyciele i dzieci zyskują dostęp do ciekawych, dydaktycznych materiałów, które pomagają w proekologicznej edukacji.

Logo Kubusiowi Przyjaciele Natury

Nauczyciele dzięki specjalnemu folderowi lekcyjnemu mogli przygotować ciekawe i pasjonujące zajęcia, a dzieci mogły bawić się, uczyć i poznawać świat przyrody.

W ramach realizacji programu, najmłodsi poznali zasady dbania o środowisko naturalne, aktywnego wypoczynku i odżywiania. Nauczyli się segregować odpady, wybierać odpowiednie formy ruchu oraz rozpoznawać korzyści jakie płyną ze spożywania warzyw i owoców. Po zrealizowaniu treści zawartych w programie nasza placówka nabyła prawo do posługiwania się specjalnym certyfikatem przyznającym tytuł „Kubusiowych Przyjaciół Natury”.

Koordynatorem projektu była Pani Katarzyna Stefańczyk. Na otrzymanie certyfikatu pracowały wszystkie nasze przedszkolaki wraz z ich Paniami – BRAWO!!!

Miś - Marka Kubuś