Co się działo w marcu w grupie Niedźwiadków ?

CO WYDARZYŁO SIĘ W MARCU W GRUPIE NIEDŹWIADKÓW :

W ostatnim dniu lutego obchodziliśmy w naszej grupie DZIEŃ NIEDŹWIEDZIA POLARNEGO. Dzieci uważnie wysłuchały informacji o bohaterze dnia, dowidziały się kilku ciekawostek o życiu niedźwiedzi, dlaczego nie marzną i jakiego  koloru naprawdę maja futro, poznały jego wygląd i wysłuchały odgłosów jakie wydaje. A  potem przyszedł czas na misiowe zabawy, łowienie ryb, przejście po lodowej- papierowej krze i wreszcie tworzenie arktycznej krainy z papieru i folii. Zabawy z niedźwiedziem polarnym bardzo podobały się przedszkolakom i ten miś stał się jednym z ulubionych zwierząt dzieci.

DZIEŃ KOBIET  to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet zarówno dużych jak i małych. W grupie Niedźwiadków 8 marca odbyła się uroczystość z tej okazji, radosna atmosfera panowała od samego rana. W tym dniu chłopcy złożyli życzenia dziewczynką i panią, zaśpiewali tradycyjne „100 lat” i wręczyli upominki – niespodzianki. W przygotowaniu tych niespodzianek pomagali rodzice za co serdecznie dziękujemy. Był też słodko- owocowy poczęstunek dla wszystkich dzieci. Chłopcy w tym dniu jako mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach, między innymi w porządkowaniu sali. Celebrowanie takich wydarzeń w grupie to doskonały sposób na kształtowanie u dzieci szacunku i umiejętności robienia przyjemności innym, obdarowywania drobiazgami swoich najbliższych.

W dniach 13- 17 marca był w naszej grupie tygodniem daltońskim. W każdym dniu przedszkolaki ubierały się w innym kolorze związanym z dniem tygodnia  planu daltońskiego, który jest obecnie realizowany w naszej placówce. Były kolorowe zabawy i rysunki, założyliśmy zielony ogródek,  wykonywaliśmy codziennie jedno z zadań daltońskich, omawialiśmy plan dnia w przedszkolu, zaznaczaliśmy obecność na naszej tablicy, dni tygodnia, ustalaliśmy dyżury. Niedźwiadki chętnie się angażują w nowe „daltońskie” zadania .

21 marca – Pierwszy dzień wiosny był bardzo kolorowy i wesoły  w naszym przedszkolu . W tym wyjątkowym dniu towarzyszyły nam wesołe zabawy i tańce oraz śpiewy. Uroczystość powitania wiosny rozpoczęła się wiosennym przedstawieniem w wykonaniu grupy starszej- Pszczółek , potem każda z grup zaprezentowała swoją , przez siebie wykonaną, marzannę – symbol odchodzącej zimy, imprezę zakończył wiosenny pokaz mody ekologicznej. Przedszkolaki prezentowały niezwykle pomysłowe stroje wykonane wspólnie z rodzicami z nieużytków . I tak ze śmiechem i radością powitaliśmy wiosnę a pożegnaliśmy zimę.

27 marca  Niedźwiadki uczestniczyły w warsztatach czekolady. Dzieci dowiedziały się skąd się bierze czekolada oraz o wartościach zdrowotnych tego przysmaku a następnie przy pomocy prowadzących warsztaty wykonywały czekoladę i samodzielnie ją ozdabiały.

30 marca to był dzień zdrowej kanapki w naszej grupie. Promując zdrowy tryb życia i odżywiania, Niedźwiadki zaprosiły na praktyczne warsztaty rodziców do wspólnego przygotowania kanapek. Spotkanie przedszkolaki rozpoczęły krótką prezentacją piosenek i wierszy, które usystematyzowały wiadomości dotyczące produktów spożywczych niezbędnych do przygotowania zdrowej kanapki. Dzieci ubrane w fartuszki wraz z rodzicami przygotowały piękne , kolorowe, pełne witamin i bardzo smaczne wiosenne kanapeczki.

Niedźwiadki wraz z paniami przygotowały baranki z masy solnej, na świąteczny wielkanocny kiermasz organizowany w naszym przedszkolu,  z którego dochód zostanie przekazany na leczenie chorej 10- letniej dziewczynki .

ŻYCZYMY RODZICOM I WSZYSTKIM  BLISKIM SPOKOJNYCH I RADOSNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH !!!

NIEDŹWIADKI