Co się wydarzyło w styczniu w grupie „Niedźwiadków”

CO WYDARZYŁO SIĘ W STYCZNIU W GRUPIE „NIEDŹWIADKÓW”

 

Dzień Makaronu „Niedźwiadki” obchodziły 04.01.2024r pod hasłem „Makaronowe Love”, makaron w przeróżnych postaciach i kombinacjach to jedno z ulubionych dań wielu osób. Podobne upodobania mają również nasze przedszkolaki. Kluski to właśnie to , co Niedźwiadki lubią najbardziej. Oprócz swych niezwykłych zalet w kuchni, makaron to również uniwersalny materiał sensoryczny, a biorąc pod uwagę różnorodność jego kształtów, kolorów, struktur, wielkości to genialny materiał edukacyjny. Makaron dostarczył dzieciom, więc wielu wrażeń dotykowych, wzrokowych, możliwość segregowania, mieszania , malowania, farbowania, układania barwnych mandali a także tworzenia niezwykłych ozdób , prac plastycznych. Rurki, nitki, kokardki, wstążki, muszelki były tego dnia dla Niedźwiadków ulubionymi zabawkami, układankami i stały się stałym elementem naszch zabaw na co dzień.

Grupa dzieci układa z makaronu serce na dywanie.        Pięcioro dzieci przy stolikach nawleka makaron.      Trzech chłopców układa z makaronu jeża.

18.01.2024r przedszkolaki z grupy „Niedźwiadków” obchodziły  DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA”. Tego niezwykle przyjaznego, ale nieco niezdarnego puchatego misia, kochającego miodek, znają i uwielbiają dzieci na całym świecie. By uczcić ten dzień przedszkolaki przyszły ubrane w kolorach czerwonym i żółtym. Miały okazję dowiedzieć się jaka była historia powstania książki o przygodach Puchata oraz obejrzały prezentację, której celem było przybliżenie dzieciom postaci Kubusia Puchatka oraz jego przyjaciół. Nie zabrakło również książki o Puchatku. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki dotyczące przyjaciół ze Stumilowego Lasu, układały puzzle, wykonywały prace plastyczne związane z Kubusiem. Niedźwiadki degustowały miodek, były zdjęcia w stroju  Puchatka i tańce misiowe. To był prawdziwy Kubusiowy dzień! Uśmiech zagościł na buzi każdego przedszkolaka.

Grupa dzieci w strojach Kubusia Puchatka.        Chłopiec stoi w stroju Kubusia Puchatka

23.01.2024r  przedszkolaki z grupy  Niedźwiadków przygotowały świąteczny podwieczorek na który zaprosiły babcie i dziadków z okazji ich święta. Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Przedszkolaki od samego rana przygotowywały się na przyjęcie zaproszonych gości, samodzielnie wykonały zdrową sałatkę owocową dla babci i dziadka, nakryły odświętnie stoły i z niecierpliwością wyczekiwały kiedy zapuka do drzwi babcia i dziadek. Licznie przybyli goście, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. Dzieciaki pod czujnym okiem pań wychowawczyń – Pani Renaty i Pani Karoliny zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, następnie przedszkolaki zaprosiły swoich gości na owocową sałatkę i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. To był naprawdę wyjątkowa spotkanie, szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków były wyrazem tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

Grupa dzieci stoi na dywanie .      Grupa dzieci siedzi na dywanie.    Babcie i dziadkowie siedzą przy stole.    Grupa dzieci przy stoliku układa naczynia z sałatką owocową.

Dzień urodzin to bardzo ważny dzień dla każdego dziecka. W naszej grupie świętujemy urodziny dzieci urodzonych w danej porze roku, mamy urodziny jesienne, zimowe, wiosenne i letnie. Obchody urodzin w naszej grupie to szczególna forma wspierania dziecka w rozwoju jego poczucia wartości.  Tego dnia staramy się , aby każde dziecko czuło się wyjątkowo i doświadczało wielu pozytywnych uczuć. 25.01.2024r obchodziliśmy urodzonych dzieci urodzonych zimą , solenizantami byli  Ania i Szymon, Staś i Dawid. Uroczystość rozpoczęliśmy od zaproszenia dzieci- solenizantów do koła i zaśpiewania tradycyjnego  „Sto lat ”a następnie Niedźwiadki składały życzenia , pani wychowawczyni wręczyła specjalne dyplomy z okazji urodzin a potem wspólnie z wszystkimi  Ania, Szymon i Dawid, Staś  bawili się  balonami  z wykorzystaniem chusty animacyjnej.  Po wesołej zabawie jubilaci zdmuchnęli  świeczki na  urodzinowych babeczkach- muffinkach i zaprosili wszystkich na owocowy poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Grupa dzieci stoi przy balonie w kształcie 5.      Grupa dzieci przy chuście Edukacyjnej.    Grupa dzieci siedzi przy stolikach - przyjęcie urodzinowe.

Czas karnawału to czas zabawy. W naszym przedszkolu bal karnawałowy odbył się 26.01.2024r pod hasłem –  Bal Walentynkowy. Wszystkie grupy wiekowe  bawiły się wspólnie na pięknie przestrojonym holu przedszkola. Grupa „Niedźwiadków” w oryginalnych strojach i maskach prezentowała się wspaniale. Żywe muzyczne rytmy  i piękne stroje sprzyjały spontanicznej, dobrej zabawie wszystkich przedszkolaków. Następny tak udany bal za rok.

Grupa dzieci z nauczycielem.    Grupa dzieci bawi się w kole.    Czworo dzieci ustawione w pociąg.