„CZERWONY KAPTUREK” W TEATRZE

8 grudnia 2022 roku dzieci z grupy „Kotki” i „Smerfy” udały się na wycieczkę do Teatru w Częstochowie na spektakl pt. „Czerwony Kapturek”. To jedna z najbardziej znanych bajek. Ma wiele wersji i różne zakończenia. Opowieść o dziewczynce w czerwonej czapeczce i wilku ma średniowieczne korzenie, a w XVII wieku ukazała się w zbiorze baśni spisanych przez Charles’a Perraulta. Bracia Wilhelm i Jacob Grimmowie uzupełnili ją później o szczęśliwe (nie dla wilka!) zakończenie. W częstochowskim Teatrze spektakl wyreżyserował Dariusz Wiktorowicz.
Narratorem opowieści uczynił Fotografa, który zawiązuje akcje i rozpoczyna opowieść. W jego atelier znajduje się bowiem album ze starymi zdjęciami, w których zaklęte są wspomnienia. Za jego sprawą poznajemy historię o Czerwonym Kapturku – dobrej i ślicznej, choć trochę nierozważnej dziewczynce, która po drodze do swej chorej babci poznaje przebiegłego i głodnego wilka. Opowieści towarzyszy muzyka i śpiew aktorów. „Czerwony Kapturek” to opowieść o dorastaniu, bezinteresownej pomocy i o tym, że dobro zwycięża zło.
Dzieci wybrały się na wycieczkę pod opieką pań:
Katarzyna Zasada, Katarzyna Stefańczyk, Marzanna Adamek, Barbara Szewczyk, Joanna Molińska


Dzieci wchodzą do budynku teatru.


Dzieci rozbierają się w szatni.


Dzieci zajmują miejsca na widowni.


Na scenie scenografia do bajki.