„CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS”

„CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS”

 

 

Dnia 08 czerwca dzieci z grup starszych Misie, Biedronki, Stokrotki i Muchomorki aktywnie uczestniczyły w podsumowaniu programu Czyste powietrze wokół nas. Głównym założeniem programu jest kształtowanie u dzieci postawy antynikotynowej, zapoznanie ze skutkami palenia oraz zwiększenie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach gdy dorośli palą przy nich. Przedszkolaki z zainteresowaniem obejrzały przedstawienie edukacyjne DINEK WRÓG PAPIEROSÓW, które zaprezentowały dzieci należące do Kółka Zdrowego Przedszkolaka. Przedszkolaki ochoczo śpiewały piosenkę o Dinku, utrwaliły znak zakazu palenia oraz ułożyły hasło przewodnie programu : Mamo, Tato nie pal przy mnie. Wszyscy zebrani mieli możliwość obejrzenia plakatów, które każda grupa wcześniej wykonała i wysłuchania krótkich wierszyków o szkodliwości palenia.

DSC06498       DSC06500

DSC06501       DSC06502

Na zakończenie spotkania p. Ania przedstawicielka SANEPIDu, podziękowała wszystkim uczestnikom za aktywny udział w programie antynikotynowym oraz wręczyła każdej grupie dyplom uczestnictwa w programie “Czyste powietrze wokół nas”. Udział dzieci w akcji antynikotynowej uświadomił wszystkim, iż nasze przedszkolaki posiadają odpowiednie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, gdy dorośli palą przy nich.

Koordynator programu: Danuta Choróbska