CZYTANIE BAJEK PRZEZ PANIĄ LOGOPEDĘ

CZYTANIE BAJEK PRZEZ PANIĄ LOGOPEDĘ

Dnia 23 stycznia 2020r. dzieci z grup starszych odwiedziła pani logopeda, która przeczytała bajki integracyjne z cyklu „Bajki bez barier” J. Chmielewskiej pt. „Wehikuł do zadań specjalnych”. Celem tych zajęć było uwrażliwienie na bariery architektoniczne oraz zaakceptowanie inności. Wyjaśnione zostało także dzieciom nowe słownictwo w utworze.

Pani logopeda przeprowadziła również z dziećmi ćwiczenia artykulacyjne, które mają na celu profilaktykę wad wymowy.

Na koniec dzieci otrzymały naklejki oraz kolorowanki z propozycją ćwiczeń narządów artykulacyjnych, które będą mogły wykonywać również w domu, wspólnie z rodzicami. Dzieci były bardzo zadowolone i zaprosiły panią logopedę na kolejne spotkanie.

 

Grażyna Lisowska

Agnieszka Żuk