„DESZCZOWY KRÓL” – PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE GRUPY BIEDRONEK

W dniu 27 listopada 2019 roku dzieci z grupy 5A Biedronki wystąpiły w przedstawieniu teatralnym Deszczowy Król dla swych młodszych kolegów i koleżanek. Dzieci, które przejęły w przedstawieniu rolę kota, myszki, pieska, wiewiórki, zajączka, jeża, kurek, kaczek, lisów, niedźwiadka, wrony, dzięcioła oraz chłopca – Deszczowego Króla – świetnie ukaząły wzorce właściwego postępowania w kontaktach społecznych – przyjaźń, życzliwość, dobroć, odpowiedzialność, wzajemna akceptacja, zrozumienie potrzeb i odrębności drugiej osoby. Zabawa w teatr uczyła dzieci pracy zespołowej, a jednocześnie czerpania radości z faktu sprawienia przyjemności odbiorcom – młodszym dzieciom. Dzieci przejmując różne role w przedstawieniu, nie tylko wzbogaciły swoje czynne slownictwo, ale mocno pracowały nad poprawną i wyraźną mową, dykcją, mimiką. Przedstawienie było także okazją do ukazania pracy rolnika, młynarza, piekarza oraz potrzeb zwierząt, sposobu ich odżywiania się. Mali aktorzy swym wyglądem, grą, śpiewem oraz tańcem z parasolem na pewno sprawiły swym młodszym kolegom miłą niespodziankę, a zebranych nauczycieli zachwyciły świetną autoprezentacją. Przedstawienie zostanie powtórzone dla starszych kolegów oraz rodziców.

Barbara Kabzińska