DOBRA PRAKTYKA- KAŻDY Z NAS JEST INNY

Jednym z ważniejszych zadań społeczeństwa jest zadbać o to, by dzieci z niepełnosprawnością nie musiały żyć w izolacji, a ich obecność w codziennym życiu była oczywista . Dlatego koniecznością jest uczenie społeczeństwa tolerancji, akceptacji oraz pomocy osobom niepełnosprawnym. Tolerancji należy uczyć już od najmłodszych lat ,dlatego nasza placówka od lat współpracuje z Przedszkolem Specjalnym w Radomsku.
13 czerwca odbyło się spotkanie integracyjne dzieci z grupy Żabek i Misiów uczestniczyła z kolegami i koleżankami z Przedszkola Specjalnego. Wspólne zabawy odbyły się pod hasłem ”Każdy z nas jest inny” .Celem spotkania było: kształtowanie postawy akceptacji wobec osób z niepełnosprawnością wśród dzieci, budowanie przyjaznego klimatu integracji osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi od wieku dziecięcego, wpajanie wartości takich jak tolerancja, akceptacja, wyrozumiałość, szacunek, wrażliwość.
Wszystkie dzieci z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w zabawach, które uświetniła muzyka.

B. Knop, A. Soboń