DZIECI Z GRUPY „SŁONECZKA” I „JEŻYKI”  W PARKU ŚWIĘTOJAŃSKIM

DZIECI Z GRUPY „SŁONECZKA” I „JEŻYKI” W PARKU ŚWIĘTOJAŃSKIM

Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków. Zachęciło to dzieci z grup: 5-latki „Słoneczka” i 6-latki „Jeżyki”, aby w dniu 27 września 2018r., wybrały się ze swoimi paniami na wycieczkę do Parku Świętojańskiego, której celem było przybliżenie środowiska przyrodniczego oraz obserwowanie roślin i zwierząt w ich naturalnym środowisku.
Przedszkolaki podziwiały park w jesiennej szacie, otaczającą przyrodę, rozpoznawały gatunki drzew, owoce i liście, które zbierały w celu wzbogacenia kącika przyrody. Park ten jest ozdobą naszego miasta, gdzie można odpocząć, dotlenić się i na pewno miło spędzić czas.
Dzieci miały okazję skorzystać ze ścieżki dydaktyczno-przyrodniczej opisującej poszczególne drzewa lub zbiory roślinne. Dla przedszkolaków była to ciekawa edukacja przyrodnicza w terenie.


Opracowały: Agnieszka Żuk i Dorota Majzner