DZIECI Z PRZEDSZKOLA NR 9 UCZCIŁY ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tematyka patriotyczna zdominowała montaż słowno-muzyczny zorganizowany
w Publicznym Przedszkolu Nr 9 im. Jasia i Małgosi w Radomsku. W to przedsięwzięcie zaangażowała się cała społeczność przedszkola.

Święto 11 listopada- to święto państwowe, które rokrocznie obchodzone jest właśnie
11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów.

Z tej okazji wszystkie dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 9 im. Jasia i Małgosi uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas- Polaków dzień. Zapoznały się z wydarzeniem historycznym z dnia 11 listopada 1918 r.- Dowiedziały się kim był Marszałek Józef Piłsudski, rozmawiały o symbolach narodowych, ozdabiały swoją salę rysunkami, robiły papierowe orzełki.

Tematyka patriotyczna realizowana była we wszystkich grupach wiekowych. W salach dominowały barwy ojczyste- biel i czerwień.

Z tej okazji odbyła się uroczystość upamiętniająca 103 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę- Przedszkolaki z grup sześciolatków z dumą recytowały „Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy, śpiewały piosenki „Pierwsza brygada”, „Jestem Polką i Polakiem”, zatańczyły krakowiaka a także taniec z biało- czerwonymi wstążkami- wylicza nauczycielka Barbara Knop.

Dzieci pamiętały również o odpowiedniej postawie podczas śpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Z dumą prezentowały przypięte biało- czerwone kotyliony podczas śpiewania hymnu o godz. 11.11- dodaje nauczycielka Beata Wolska.

Występom bacznie przyglądał się gość specjalny- Małgorzata Krupska, Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Urzędu Miasta.

Zaproszeni  goście z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny.
Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu- podkreśla nauczycielka Monika Kapica.

Montaż słowno-muzyczny przygotowały sześciolatki wraz ze swoimi wychowawczyniami: Barbarą Knop, Katarzyną Zasada, Beatą Wolską, Moniką Kapica.

Zdjęcie przedstawia chłopca w stroju galowym. w tle widać dekoracje w barwach narodowych.

Na zdjęciu widać kilka tańczących par.

Zdjęcie przestawia cztery dziewczynki ubrane w stroje galowe.

Na zdjęciu widać dużą grupę dzieci tańczących w parach.

Katarzyna Zasada