DZIEŃ BABCI I DZIADKA  U „SŁONECZEK”

DZIEŃ BABCI I DZIADKA U „SŁONECZEK”

Babcie i dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszku małego dziecka i są bardzo ważnymi osobami w jego życiu. Dlatego Dzień Babci i Dziadka obchodzimy w naszym przedszkolu bardzo uroczyście.

Dnia 25 stycznia 2019r. dzieci 5-letnie z grupy „Słoneczek” zaprosiły swoich bliskich na program artystyczny przygotowany wspólnie z nauczycielkami. Przedszkolaki recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz zatańczyły „Polkę”. Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom sowich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami.

Dzieci obdarowały swoich bliskich własnoręcznie wykonanymi upominkami: koszyczkami z kwiatami oraz przybornikami na długopisy w kształcie bucika. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

Po występach goście zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wnuczęta zaprosiły swoich bliskich do zabaw przy muzyce. Wszyscy wspólnie bawili się przy znanych utworach muzycznych: „Kaczuszki”, „Krasnoludek”, „Jedzie pociąg”, a na koniec zatańczyli walca.

Mamy nadzieję że wspólnie spędzone w naszej placówce chwile na długo zostaną w pamięci zarówno dzieci jak i miłych gości.

 

Opracowały:

Agnieszka Żuk, Zofia Polityło