DZIEŃ BABCI I DZIADKA W „MUMINKACH”

Bycie dziadkiem lub babcią to spełnianie kolejnej roli rodzinnej i społecznej, niezwykle ważnej i wymagającej, ale również niosącej pozytywne emocje i wyjątkowe doświadczenia. Trzeba umieć się w tej roli odnaleźć, przyjąć określoną postawę względem siebie samego i wnuków, nauczyć funkcjonować w rodzinie i społeczeństwie jako babcia czy dziadek i dostrzegać w tej sytuacji pozytywne strony.

Dziadkowie są źródłem wsparcia dla rodziców, osobami, którym z pełnym zaufaniem mogą powierzyć swoje dziecko, bez obaw o jego bezpieczeństwo.  Dla wnuków są często wspaniałymi towarzyszami zabaw, cierpliwymi słuchaczami, powiernikami tajemnic, pocieszycielami, wzorami do naśladowania. Dziadkowie także otrzymują wiele od swoich wnuków.

11 stycznia 2017 roku w grupie „Muminków” odbyły się uroczyste obchody zbliżającego się dnia babci i dziadka. Najpierw dzieci przedstawiły „Jasełka” oraz  złożyły swoim babciom i dziadkom życzenia. Później wręczyły wcześniej przygotowane laurki. Imprezę zakończył wspólny poczęstunek przygotowany przez rodziców dzieci. Goście opuszczali przedszkole w miłych nastrojach.

Opracowanie:

Barbara Szewczyk