DZIEŃ BABCI I DZIADKA W „MUMINKACH”

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka i dlatego obchody święta Babci i Dziadka w przedszkolu są zawsze bardzo uroczyste.
22 stycznia 2016 roku takie święto obchodziły dzieci z grupy „Muminków”. Babcie i dziadkowie licznie przybyli na zaproszenie swoich wnucząt.
Wszyscy z dumą patrzyli na swoje pociechy, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek oraz podziękować Dziadkom za cierpliwość, zrozumienie i opiekę, a przede wszystkim za czas, który zawsze mają dla swoich wnuków. Po krótkich występach dzieci zaprosiły gości do wspólnych tradycyjnych zabaw ludowych. Babcie i Dziadkowie na chwilę znowu mogli poczuć się dziećmi i wraz ze swoimi wnuczętami wspólnie tańczyć i śpiewać. Wszystkim towarzyszył uśmiech na twarzy i zadowolenie ze wspólnej zabawy.

DSC_0096                   DSC_0173

DSC_0227                   DSC_0240

Kolejnym punktem były konkursy zręcznościowe – dla babci malowanie serduszek na balonach, a dla dziadków zwijanie włóczki. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą cierpliwością i zwinnością.

DSC_0286                     DSC_0312

Na koniec tych wyjątkowych chwil dzieci wręczyły swoim ukochanym Babciom i Dziadkom własnoręcznie przygotowane serduszka z odbitą małą dłonią.
W dalszej części uroczystości niecodzienni Goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez Rodziców.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w dniu ich występu.

Opracowanie:
Danuta Choróbska