„DZIEŃ BEZ OPAKOWAŃ FOLIOWYCH”

„DZIEŃ BEZ OPAKOWAŃ FOLIOWYCH”

 

 

 

17.03.2015 to kolejny ważny dzień w „ Ekokalendarzu Pajacyków”.
Tym razem obchodziliśmy „ Dzień bez opakowań foliowych”. Foliowe opakowania, zwłaszcza reklamówki na zakupy, kończą zwykle jako odpady, będące najczęściej występującymi „śmieciami” na terenach zaludnionych. Najprostszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem jest oczywiście korzystanie z toreb papierowych lub wielokrotnego użytku, co nie tylko sprzyja środowisku, ale również domowym oszczędnościom. Stosowanie toreb wielorazowych pomaga zapobiegać zanieczyszczaniu środowiska, a nie tylko naprawiać jego skutki.
Po wysłuchaniu krótkiej pogadanki dotyczącej ochrony środowiska dzieci same ozdabiały papierowe torebki.

      DSCN8212          DSCN8213
Przy pracy towarzyszyły im rozmowy na temat jak trzeba dbać o własne otoczenie, by żyło nam się lepiej.
Przybliżając dzieciom tak ważne problemy, mamy nadzieje, że odniosą one efekty w ich dalszym życiu.
Opracowanie:
Mirosława Tomczuk