DZIEŃ CHŁOPAKA W „SŁONECZKACH”

W dniu 30 września chłopcy w grupie „Słoneczka” obchodzili swoje święto. Z tej okazji dziewczynki z panią wychowawczynią oraz rodzice przygotowali dla nich niespodzianki. Chłopcy otrzymali życzenia i upominki od rodziców. Dziewczynki wręczyły chłopcom w prezencie krawaciki z pomarańczowego kartonu z napisem „Dzień Chłopaka 2021″, które według projektu koleżanki Mai, same pokolorowały.
Czterolatki bawiły się w zabawę ”muszki do muszek”(oczywiście, takie zamiast krawatu), która polegała na odszukaniu dzieci z takim samym kolorem muszki i utworzeniu kółeczka. Wykonały pracę plastyczną „poradnik mody dla chłopców”. Tańczyły przy muzyce z repertuaru dziecięcego. Uroczystość została zorganizowana głównie w celu rozwijania u przedszkolaków umiejętności społecznych, wzbudzania i przeżywania pozytywnych emocji. W tym dniu wszyscy świetnie się bawili.
Wszystkiego najlepszego dla chłopca każdego !


Dzieci z grupy „Słoneczka” stoją w sali przedszkolnej, trzymają prezenty zapakowane w przezroczystą folię. Chłopcy mają na sobie pomarańczowe krawaciki, a na głowach kolorowe czapeczki. Dziewczynki stojące z tyłu trzymają w formie baneru, na żółtym tle różowy napis”Dzień Chłopaka”.


Dzieci stoją w 4 kółeczkach trzymając w górze rękę z kolorową muszką, w każdym kółeczku inny kolor: żółty, zielony, pomarańczowy, brązowy.


Czterolatki tańczą stojąc w kółku.


Przedszkolaki tańczą w parach, w kółeczka.

mgr Zofia Polityło