Dzień Dentysty w naszym przeszkolu

W dniu 26 kwietnia 2022 dzieci z naszego przedszkola poznały zawód stomatologa,          w ramach Programu Proorientacji Zawodowej. Na wstępie przedszkolaki w trakcie „burzy mózgów” odpowiadały na pytania nauczyciela prowadzącego zajęcia oraz dzieliły się swymi doświadczeniami z gabinetu dentystycznego. Następnie obejrzały zdjęcia narzędzi stomatologicznych i całego wyposażenia gabinetu dentystycznego. Dzieci doskonale wiedziały do czego lekarz stomatolog używa swego sprzętu.

Kolejnym etapem było wysłuchanie wiersza pt.: „Dentysta”  M. Kielińskiego oraz obejrzenie prezentacji multimedialnej przedstawiającej pracę stomatologa. Później dzieci wspólnie rozwiązały quiz i bezbłędnie odpowiedziały na pytania w nim zawarte.

Na zakończenie przedszkolaki obejrzały bajkę z serii Bolek i Lolek – „Bolący ząb”, która jasno i wyraźnie pokazała im, że wymyślanie sposobów na pozbycie bolącego zęba i tak kończy się wizytą u dentysty.

Zachwycone przedszkolaki otrzymały odznaki „MISTRZ SZCZOTKOWANIA” i obiecały dbać o swoje zęby, myjąc je po każdy posiłku.

Joanna Molińska

Mirosława Tomczuk