Dyniowy dzień…

 

Okrągła, pękata,
rumiana jak słońce.
W środku chowa pestki,
jak grosze w skarbonce!

Czy wiecie co to? Taaaak, to DYNIA!

Jest to jedno z najzdrowszych jesiennych świąt obchodzonych w przedszkolu zazwyczaj w październiku. Dzień Dyni to doskonały moment, aby zapoznać dzieci z tym, jak wartościowym jest warzywem. Jest niezwykle wdzięczna i łatwa w uprawie, nawet w przydomowym ogródku warzywnym. W kuchni doskonale sprawdza się zarówno w postaci wytrawnej, jak i deserowej. Możliwości dyni są tak szerokie, że omijanie jej w sezonie na sklepowych półkach jest niewybaczalnym błędem. Ponadto nie należy zapominać, że dynie mogą pięknie ozdobić dom zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

28.10.22r. w naszym przedszkolu świętowaliśmy ten właśnie dzień. Zaprosiliśmy rodziców do naszego przedszkola, na wspólne świętowanie.  Były wspólne zabawy przy muzyce, dekorowanie dyń oraz mandarynek a na zakończenie wręczenie dyplomów oraz medali. Rodzice przygotowali pyszny poczęstunek, do którego wszyscy zasiedli z wielkim apetytem.