DZIEŃ DYNI W „KOTKACH” I „MAKACH”

31 października dzieci z grupy „Kotki” i „Maki” obchodziły „Dzień Dyni”. Tego dnia w sali, w ubiorze, zabawach i pracach plastycznych, królował kolor pomarańczowy.

Dzieci z grupy "Kotki" na tle dekoracji

Dzieci z grupy "Maki" na tle dekoracji

Dzieci wzięły udział w licznych zabawach z udziałem dyni: slalom dyniowy, dyniowe zawody, turlanie dyni i przekazywanie sobie wzajemnie dyniowej kuli.

Dzieci przenoszą dynie w slalomie między rozłożonymi dyniami.

Zawody między grupami w podawaniu dyni.

Ponadto przedszkolaki dokładnie „badały” dynię: jej ciężar, wygląd zewnętrzny i wewnętrzny . Porównywały również kilka dyni pod względem koloru, kształtu, ciężaru. Duże zainteresowanie wzbudziła dynia ozdobna, której wygląd całkowicie odbiegał od wyglądu dyni jadalnych.

Oglądanie, porównywanie i przeliczanie zgromadzonych dyni.

Oglądanie przekrojonej dyni.

Natomiast twórczym działaniem dzieci było pomalowanie sylwety dyni na kolor pomarańczowy.

Najsmaczniejszym akcentem świętowania była degustacja zupy dyniowej przygotowanej przez panie kucharki: Ilonkę i Renatkę. Dziękujemy

Dzieci w kuchni przedszkolnej wraz z paniami nauczycielkami i kucharkami

Dzieci i panie kucharki trzymające dużą dynie na zupę

Degustacja zupy dyniowej.

Z obchodów Dnia Dyni pozostały pamiątkowe zdjęcia.

Zdjęcie dziewczynki w fotobudce.

Chłopiec w stroju dyni

Opracowanie: