DZIEŃ DYNI

Gdy nadchodzi koniec jesiennych zbiorów, obchodzony jest Dzień Dyni! W piątek 29 października nasze Misie uczciły ten dzień bardzo pracowicie i smacznie. Dzieci wysłuchały wiersza o dyni, opowiadały o tym jak wygląda, jakiego jest koloru czy pachnie, czy jest twarda czy też miękka, co smakowitego można z niej przyrządzić.  Nie zabrakło matematyki, maluchy liczyły ile mamy dyń a także porównywały jej wielkości. Sprawdziliśmy także jaką tajemnicę to wspaniałe warzywo w sobie kryje. Niektóre dzieciaki od razu wiedziały, że są to pestki! Spróbowaliśmy jak smakują i jak wyglądają.  Później przyszła pora na trochę sportu. Nasze misie wzięły udział w zawodach slalomu. Przeszkodą była oczywiście… dynia. Zajęcia plastyczne okazały się najlepszą zabawą. Malowaliśmy nasze dynie na kolory jesieni, a także robiliśmy dyniową wyklejankę. Nagrodą za tak wspaniałą aktywność dzieci były dyniowe muffinki po których zostały tylko okruszki.

Czworov dzieci siedzi na dywanie. Przed nimi na zółtym kartonie rozłożone są dynie różnych rozmiarów.Chłopczyk przechodzi slalomem koło dyń, które położone są na podłodze w różnych odległościach.

Dwóch chłopców siedzących przy stoliku wykleja kolorowankę pomarańczową plasteliną. Czworo dzieci siedzi przy stoliku. Jedzą wspólnie babeczki.

Czworo dzieci siedzi przy stoliku. Przypatrują się znajdującej na nim dyni, która jest przekrojona na pół. W środku dyni widać pestki, które znajdują się również w miseczce.Przy stoliku siedzi chłopiec z dziewczynką. Oboje mają założone fartuszki ochronne. Przed każdym z nich położona jest dynia. Dzieci sięgają pędzelkami po farbę.

Ewa Banaszek

Krystyna Foksowicz