DZIEŃ DZIECKA W GRUPACH MŁODSZYCH

W dniu 1 czerwca 2021r., w Międzynarodowy Dzień Dziecka na wszystkie dzieci w przedszkolu czekało wiele zabaw i niespodzianek. W dniu tym, z okazji ich święta, panie składały przedszkolakom życzenia: dużo zdrowia, szczęścia, spełnienia marzeń, wspaniałych zabaw oraz dużo uśmiechu i radości. Celem obchodów było wdrażanie dzieci do aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego, integracja dzieci poprzez zabawę, tworzenie atmosfery życzliwości, współpracy i współdziałania. W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa przedszkolaki obchodziły Dzień Dziecka w swoich grupach, który zorganizowały ich panie. Pomimo to, aktywnie uczestniczyły w różnych zabawach ruchowych, aerobiku, rywalizacji sportowej (m. in. wyścigu w workach), zabawach z chustą animacyjną. Było kolorowanie balonów i zabawy z balonami, zabawy plastyczne „Dzieci świata”, rysowanie mazakami na wielkim arkuszu papieru, stawianie kolorowych pieczątek na swoich rączkach. Dzieci potrafiły nawiązać kontakty z kolegami, rozwijały umiejętność wyrażania pozytywnych emocji: radości i zadowolenia. Każdy przedszkolak z okazji Dnia Dziecka otrzymał też w prezencie słodycze i ekologiczną grę.


Opis zdjęcia. Zdjecie przedstawia dzieci z Grupy 3B – Słoneczka. Ubrane na sportowo i kolorowo dzieci stoją w czterech rzędach w sali przedszkolnej. Przed dziećmi leżą pojedyncze kolorowe plastikowe klocki. Dziewczynki i chłopcy wykonują skłon tułowia w bok. W tle widoczna jest gazetka ścienna z Kubusiem Puchatkiem oraz Prosiaczkiem i dekoracja z kartonu na niebieskim materiale: pomarańczowy napis ” Dzień Dziecka”, słońce oraz plansze z dziećmi.


Na zdjęciu widać dzieci bawiące się chusta animacyjną. 


Na zdjęciu dzieci dzieci z grupy „Smerfy” ozdabiają kolorowe balony.

mgr Zofia Polityło