DZIEŃ GÓRNIKA W GRUPACH MŁODSZYCH

DZIEŃ GÓRNIKA W GRUPACH MŁODSZYCH

Dnia 4 grudnia 2020 r. dzieci z grup młodszych w naszym przedszkolu świętowały Dzień Górnika. Przedszkolaki oglądały prezentację multimedialną, z której dowiedziały się jak ciężka i odpowiedzialna jest praca pod ziemią. Maluchy poznały wiele ciekawostek na temat górniczego stroju, usłyszały legendę o Skarbniku – dobrym duchu kopalni, oraz dowiedziały się dlaczego święto górników to Barbórka. Najmłodsi zapoznali się z takimi pojęciami jak czako, sztygar, kilof czy perlik. Najwięcej entuzjazmu wzbudziło oglądanie bryłek węgla przez dzieci, a pobrudzone nim rączki i noski wywołały wiele śmiechu. Mamy nadzieję, że nasze dzieci zrozumiały jak ważna i trudna jest praca górnika w kopalni.

Jpeg

Jpeg

Jpeg

Jpeg

Jpeg

Opracowały:
Mirosława Tomczuk
Jolanta Jaguścik