„Dzień herbaty” w grupie Skrzaty

We wtorek – 15 grudnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Dzień herbaty”. Dzieci poznały różne rodzaje herbat, zobaczyły przedmioty do parzenia herbaty oraz dowiedziały się o  różnorodności kulturowej związanej z tradycjami picia herbaty obowiązującymi w innych krajach.

Na początku dzieci obejrzały  legendę związaną z historią herbaty i odkryciem jej przez mitycznego Cesarza Shennonga. Następnie, na krótką chwilkę przeniosły się do Wielkiej Brytanii, by wspólnie z królową Elżbietą II z pełną gracją wypić filiżankę pysznej herbaty.

Największą atrakcją zajęć okazało się parzenie różnorodnych herbat. Próbowaliśmy herbaty czarnej, zielonej , owocowej i dodatków  do niej [miód, cytryna]. Ich aromat wypełnił salę zapachem opuncji, maliny, mango, a także kwiatu pomarańczy.

Na zakończenie, przedszkolaki samodzielnie ozdobiły cudowne, papierowe filiżanki. To były pyszne i pachnące zajęcia.

W przyszłym roku postanowiliśmy powtórzyć te zajęcia.

Beata Kowalska

Zdjęcie przedstawia dzieci oglądające legendą o cesarzu, który odkrył herbatę.

Zdjęcie przedstawia dzieci, które poznają różne gatunki herbat.

Na zdjęciu dzieci piją w filiżankach pyszną herbatkę.

Na zdjęciu dzieci ozdabiają filiżankę według swojego pomysłu.