DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI W ZAJĄCZKACH – kampania edukacyjno-informacyjna zwracająca uwagę na problemy ludzi z zespołem Downa

„Zakładając kolorową skarpetkę zwracamy na siebie uwagę, a tym samym zwracamy uwagę na problemy ludzi chorych na Zespół Downa. W Światowym Dniu Chorych na Zespół Downa chcemy pokazać, że różni nas od nich tak niewiele, jeden dodatkowy, niepasujący chromosom – tak jak nasza dodatkowa, niepasująca skarpetka”.

Każde dziecko jest cudem – jedynym, wyjątkowym, niezastąpionym, dlatego 19 marca zjednoczyliśmy się z osobami chorymi na zespół Downa i pokazaliśmy im swoją akceptację. Tego dnia do przedszkola założyliśmy najbardziej zwariowane i kolorowe skarpetki (oczywiście nie do pary!), zapoznaliśmy się z opowiadaniem, którego bohaterem jest chłopiec z zespołem Downa, a także wykonaliśmy pacynki ze skarpetek zgodnie z własnym pomysłem.
Dziękujemy dzieciom i Rodzicom za udział w akcji:)

Magdalena Depta
Wanda Mortoń