Dzień koloru zielonego.

Grasz w zielone? – gram!  Masz zielone?- mam! Przygodę z kolorem zielonym rozpoczęliśmy od śniadania. Dziś dyżurni zapraszali nas do „zielonego stołu”. Następnie w każdej grupie dzieci zaplanowały czynności przewidziane w tym dniu, sprawdziły jaka dziś jest pogoda. Niektóre wykonywały zadania przygotowane na ten tydzień i zaznaczały ich wykonanie na tablicy daltońskiej. Uczyły się współpracy podczas układania w parach zielonych rytmów czy też kodowania. „Jagódki” i ” Pszczółki” ustalały, które produkty są zdrowe a które mają szkodliwy wpływ na nasze zęby. Starszaki wykonywały prace plastyczne ukazujące życie dinozaurów, zaś maluchy rozmawiały dziś o emocjach, nastroju, o tym co im sprawia radość. Samodzielnie wykonały zielone okulary.

Dzieci siedzą na dywanie i segregują zielone warzywa i owoce.Dzieci siedzą na dywanie. Przygotowały zieloną drogę Zabawy ruchowe dzieci, które ubrane są w zielone ubrania.

Dzieci sieją nasiona do skrzynek.

Dzieci siedzą przy stoliku i wykonują pracę plastyczną.Grupa dzieci ubrana na zielono siedzi na dywanie.Dwie dziewczynki prezentują jak wygląda szczęście.Dzieci siedzą przy stoliku i wykonują prace plastyczne.Dzieci siedzą na dywanie naprzeciw siebie i grają zieloną piłeczką.Dzieci siedzą na dywanie w małych grupkach.

Pani pokazuje dzieciom jak prawidłowo myć zęby aby były zdrowe.Dzieci kolorują postać dinozaura.Grupa dzieci prezentuje wykonane dinozaury.Dyżurni nakrywają do stołu.Grupa dzieci prezentuje planszę z dinozaurami.

Dzieci segregują przy stoliku.

Dzieci liczą kropki na paście do zębów i łączą je z odpowiednim kubeczkiem.

Dzieci ubrane w zielone ubrania i zielone maski układają na dywanie zabawki w kolorze zielonym