Dzień kota

17 lutego przedszkolaki z grupy Motylki oraz Zajączki obchodziły matematyczne ,,Święto Kota” . Dzieci wysłuchały opowiadania o chorym kotku a później uczyły się w jaki sposób opiekować się tymi zwierzętami, oglądały książeczki, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów.

Dzieci ;przeliczały, klasyfikowały oraz wykonały pracę plastyczną ,,Figurowe koty”. Były również wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, rozwiązywanie zagadek, wykonywanie różnorodnych prac plastycznych, recytowanie wierszy i śpiewanie kocich piosenek.

Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka, zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt oraz przemycenie treści matematycznych w trakcie zabaw. Mimo, iż na przestrzeni lat spotykały je różne losy, dziś są coraz bliższe ludziom.

Dzieci podczas zabawy na dywanie.

Przedszkolaki wykonują pracę plastyczną przy stoliczkach.

Figurowe koty.

Jolanta Jaguścik