DZIEŃ KROPKI W „MOTYLKACH”

Dzieci w naszej grupie obchodziły 16 września 2021 roku Międzynarodowy Dzień Kropki. Wszyscy bez wyjątku mieli na sobie zdobione kolorowymi kropkami ubrania. Na zajęciach dzieciaki zapoznały się z opowiadaniem, w którym jedna z kropek zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia uświadomiła przedszkolakom, że każdy człowiek ma jakieś głęboko skrywane talenty i sprawczość dzięki, której mogą zostać odkryte. Podobnie do naszej bohaterki mali odkrywcy szukali swoich mocnych stron. Ćwiczenie to zmotywowało dzieciaki do przyjrzenia się sobie jednocześnie wzmacniając w nich poczucie własnej wartości.
Opracowanie:
Renata Dybka
Jolanta Jaguścik


Na zdjęciu dzieci siedząc przy stoliku układają małe kolorowe kropki na większym białym kole.


Na zdjęciu stoi dziewięcioro dzieci, które pozują do wspólnego zdjęcia zamieszczonego w obrysie kolorowej ramki z kropek.


Na zdjęciu znajduje się troje dzieci, które przy wykorzystaniu czerwonego, żółtego oraz zielonego koła tworzą na czarnym prostokącie sygnalizator świetlny.


Na zdjęciu dziewięcioro dzieci siedzi na dywanie. Przed nimi znajduje się 6 kartek papieru. Na trzech białych zamieszczone są cyfry od 1 do 3, na trzech pomarańczowych kolorowe kropki a obok nich odpowiednia co do wartości liczba kolorowych klocków.