DZIEŃ MAMY I TATY U „KRASNOLUDKÓW”

Dnia 06.06.2018r. w grupie Krasnoludków (3- latki „B”) odbyło się uroczyste spotkanie z mamusiami i tatusiami z okazji ich święta. Przybyło dużo gości. Przedszkolaki przygotowały program artystyczny dla rodziców. Były wierszyki dla mamy i taty oraz piosenki, niektóre z tańcem, jak poleczka i taniec krasnoludków. Dzieci przedstawiły swoje uczucia używając charakterystycznych dla nich form wyrazu (przytulając się do rodziców, składały życzenia, wręczając przy tym prezenty – laurki w kształcie filiżanek z kwiatami dla mam i „uśmiechnięte serduszka z oczkami” dla tatusiów). Krasnoludki wyraziły szacunek dla dorosłych, kształciły swój rozwój emocjonalny i społeczny. Dzieci mogły wykazać się umiejętnościami posługiwania się głosem, wykorzystania poczucia rytmu, poruszania się przy muzyce dostrzegając zmiany charakteru muzyki i wyrażając ją ruchem. Potem mamusie i tatusiowie wzięli udział w konkursach. Mamy grały w „plastikowe korki”, a tatusiowie przenosili piłeczkę na łyżce. Nie zabrakło przy tym braw i uśmiechów. Później czekał na dzieci i rodziców poczęstunek.
Dziękujemy Rodzicom za przybycie i pomoc w organizacji spotkania.

Wychowawczynie:

Wanda Mortoń