DZIEŃ MARCHEWKI W KOTKACH

W dniu 06.10.2021r. w grupie „ Kotki” odbył się „Dzień Marchewki”. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły ubrane na pomarańczowo i przyniosły ze sobą świeże marchewki.
Z przyniesionych marchewek dzieci pod nadzorem nauczyciela robiły surówkę marchewkowo-jabłkową i przygotowały ciasto marchewkowe. Następnie grupa „Kotków” wykonała pracę plastyczną – ulepienie marchewki z plasteliny. Przedszkolaki spędzały miło czas na zabawach muzyczno-ruchowych, po czym wśród uczestników zabawy wybrano marchewkowego króla i królową. Tego dnia „Kotki” mogły posmakować marchewki pod różną postacią:
– marchewkowe słupki
– marchewkowa surówka
– marchewkowe ciasto.
Dzieci tak rozsmakowały się w jedzeniu marchewki, że jadły ją aż do podwieczorku. Zorganizowanie „Dnia Marchewki” miało na celu propagowanie prozdrowotnego trybu życia i zdrowego odżywiania.
Opracowanie:
M. Tomczuk
J. Molińska
K. Stefańczyk

Jpeg

Na zdjęciu widać grupę dzieci w pomarańczowych ubraniach trzymającą w rękach dużą marchewkę. W tle widać ramowy rozkład dnia i kolorową ścianę.

Jpeg

Na zdjęciu widać dziewczynkę i chłopca siedzących na wysokich krzesełkach, na głowie mają marchewkowe korony, ponieważ zostali wybrani na marchewkowego króla i królową