DZIEŃ MATEMATYKI W MALUCHACH

Dnia 12 marca 2021 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Matematyki.
Święto zostało zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 roku. Światowy Dzień Matematyki z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W Polsce pierwsze obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve.
Matematyka kształtuje i uczy dzieci, jest fundamentem logicznego myślenia. Pełni ważną funkcję w procesach poznawania i rozumienia otaczającego świata. Dzieci nigdy nie są za małe na spotkanie z matematyką, czują ją intuicyjnie, mają w sobie niezwykły, naturalny potencjał. Metody wykorzystywane podczas codziennych zajęć aktywizują dzieci oraz zachęcają do wspólnych poszukiwań.
Z okazji Dnia Matematyki przygotowano dla dzieci wyjątkowe, matematyczne zajęcia. Celem takich zajęć jest wpływ na intelektualny rozwój, dzięki czemu dzieci lepiej poznają i rozumieją otaczający świat.
Przedszkolaki brały udział zabawach, które pozwoliły na kształcenie kompetencji matematycznych zarówno u 3 latków, jak i u 4 latków. Przedszkolaki m. in. doskonaliły orientację przestrzenną, liczyły, rozpoznawały figury geometryczne i tworzyły z nich niepowtarzalne obrazy. Dużo radości sprawiły dzieciom zabawy ruchowe, nie zabrakło także zabaw przy muzyce. Wszystkie zadania jakie dzieci wykonywały pokazały, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości. Na zakończenie każda grupa otrzymała dyplom z okazji Dnia Matematyki. Dzień upłynął w wesołej atmosferze, a wszystkie grupy poradziły sobie wspaniale!

Jolanta Jaguścik