Dzień Misia – grupy młodsze

Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada. Jest to stosunkowo młode święto ustanowione w 2002 roku. Data nie jest absolutnie przypadkowa, gdyż właśnie wtedy przypadła 100 rocznica powstania maskotki. Mimo upływu czasu bardzo dobrze pamiętamy  ukochane miodowo-brązowego misie, który obecnie przebywają w domu rodzinnym każdego nauczyciela naszego przedszkola.

 • W przedszkolu jest to dzień, którego nie można pominąć w kalendarzu świąt nietypowych. Tego dnia sale są piękne udekorowane: plakat misia, napis na tablicy lub ścianie „dzień pluszowego misia”, foto – budka.
 • Nauczyciele zaproponowali tego dnia wiele zabaw, np. prace plastyczne i kolorowanki, ale także  krótkie sesje bajkowe pt. „Karolek i dzień misia”, ” Miś uszatek”.
 • Miłą odskocznią od prac plastycznych były zabawy z misiem Es Banku oraz konkursy i tańce synchroniczne.
 • Na zakończenie dnia w przedszkolu każdy przedszkolak otrzymał słodkiego Lubisia.
 • Dzieci z Misiem.

  Dzieci uczestniczące w konkursie.

  Dzieci jedzące miód.

  Zabawy nauczycieli i dzieci.

   
 • Beata Wolska
 • Katarzyna Stefańczyk
 • Magdalena Słomka