DZIEN OGRODNIKA W NASZYM PRZEDSZKOLU

W dniu 30 marca 2022 w naszym przedszkolu w związku z Programem Proorientacji Zawodowej dzieci poznały zawód ogrodnika. Dzięki zastosowaniu różnych metod pracy, przedszkolaki miały możliwość nie tylko usłyszeć z opowieści jak wygląda praca w ogrodzie ale również zobaczyć na żywo ogrodnika w trakcie wiosennych prac porządkowych w przedszkolnym ogrodzie.

Głównym celem było zapoznanie dzieci z zawodem ogrodnika, fazami wzrostu roślin i koniecznością dbania o uprawy oraz rozwijanie zainteresowania przyrodą i poczucia bliskości z nią.

W tym dniu przedszkolaki zapoznały się z narzędziami niezbędnymi w ogrodzie, poznały różnego rodzaju nasiona kwiatów i warzyw oraz obejrzały prezentację multimedialną. Na koniec każda z grup posiała w swoich doniczkach kwiaty i warzywa, o które dzieci będą dbały w grupowych kącikach przyrody.

Obchody Dnia Ogrodnika były bardzo interesujące i ciekawe, przedszkolaki z dużym entuzjazmem brały udział w zajęciach  i proponowanych zabawach.

 

Zdjęcia przedstawiają przedszkolaki, siejące do doniczek nasiona warzyw i kwiatów.

Zdjęcie przedstawia prezentację – narzędzia ogrodnika.

Zdjęcie przedstawia grupę dzieci uczestniczących w prezentacji o zawodzie ogrodnika.