DZIEŃ OTWARTY W PSP NR 1

DZIEŃ OTWARTY W PSP NR 1

W  6 lutego dzieci z grupy Kotków, Słoneczek i  Muchomorków były  z wizytą w PSP nr 1 w Radomsku.

Spotkanie  z uczniami miało na celu zintegrowanie przedszkolaków ze szkołą, ponieważ za kilka miesięcy rozpoczną  w niej edukację . Celem imprezy oprócz integracji przez wspólną zabawę , było przedstawienie bogatej oferty edukacyjnej i kulturalnej naszej szkoły. Na początku zwiedziły szatnię i stołówkę. Następnie obejrzały przedstawienie w wykonaniu starszych kolegów i koleżanek.. Zobaczyły sale lekcyjne i pracownie komputerową. Odwiedziły również  sekretariat, gabinet  dyrektora szkoły ,salę gimnastyczną i  szkolną  bibliotekę. Oczarowane przedszkolaki poruszały się wężykiem między regałami z książkami. W czytelni starsze koleżanki zaprezentowały głośne czytanie i w ten sposób  zachęciły maluchów do aktywnego czytelnictwa. Na pamiątkę spotkania i wspólnie spędzonych chwil dzieci otrzymały upominki. Wizyta pozwoliła na adaptację i integrację przedszkolaków ze szkołą . Nasze przedszkolaki miały nie tylko okazję poznać placówkę,  rówieśników i nauczycieli , ale przede wszystkim miło spędziły czas.

 

 

 

 

Magdalena Depta, Anna Soboń