Dzień pełen wrażeń

Przedszkolaki z grupy Słoneczka lubią różne zabawy. W dniu 15.03.2022r. dzieci miały zajęcia badawcze inspirowane wierszem pt.” Marcowe kaprysy”. Rozmawiały o marcowej pogodzie, mieszały farby i badały jak łączą się kolory, bo „w marcu pogoda jak w garncu”. Czterolatki poznały też symbole pogody. Mogły więc przedstawić ją na, przygotowanym według koncepcji planu daltońskiego, „kalendarzu pogody”. Drugie zajęcie poświęcone było Kodeksowi grupy Słoneczka. Po przypomnieniu wcześniejszych reguł, rozszerzony on został o treści przyrodnicze i patriotyczne. Wyjaśnione zostały zasady „Dbam o przyrodę” i „Jestem Patriotą”. Potem przedszkolaki, stosując pierwszą nową zasadę, zabawiły się w „Przyjaciela przyrody” i zasadziły w doniczce kwiatka, bo chętnie chcą dbać o rośliny.

mgr Zofia Polityło

Opis zdjęcia

Grupa dzieci siedzi przy stole w sali przedszkolnej. Wykonują eksperymenty z farbami w kolorze żółtym, czerwonym i niebieskim.

Opis zdjęcia

Dzieci stoją w sali przedszkolnej przy gazetce z kalendarzem pogody, na którym dni tygodnia oznaczone są kolorami.

Opis zdjęcia

W sali przedszkolnej stoją dzieci przed plakatem „Kodeks grupy”. Jedna dziewczynka trzyma obrazek z podpisem” Dbam o przyrodę”, a druga „Jestem Patriotą”.

Opis zdjęcia

Przedszkolaki siedzą przy stole, na którym stoi plastikowe pudełko z ziemią. Jeden chłopiec trzyma sadzonkę kwiatka w doniczce, a drugi go podlewa.